Evenementen
Je bent hier: Oldtimer evenementen > Rondje Friesland

Rondje Friesland

Delen

Datum

donderdag 14 mei 2026 t.e.m. zondag 17 mei 2026

toevoegen in agenda

Locatie

8453 Oranjewoud

route plannen

Organisatie

Classic Car Travel Europe
Tel. +31 651 224 257
Stuur e-mail

Beschrijving

Op Hemelvaartsdag ontmoeten we elkaar in Parkhotel Tjaarda in Oranjewoud. Hier blijven we drie nachten. Op 14-05 na koffie met gebak 'doen' we het Gaasterland en bezoeken we Lemmer, ook het Wouda gemaal gaan we zien. We rijden tot aan de kust van het IJsselmeer, maar gaan dan landinwaarts waar de mooie plaatsen Balk, Woudsend en Joure liggen. Op deze dag volgen we kleine weggetjes door een deel van het merengebied. Mogelijk zien we nog ergens Skutsjes varen! Op de tweede dag gaan we naar de Waddenkust en het Lauwersmeer en maken we kennis met het ruime Friese land, zien we kerkjes en boerderijen op terpen en bewonderen de waterwerken bij de Lauwerszee. Daar ligt een prachtig natuurgebied, waar wij met onze auto's natuurlijk niet in mogen rijden, maar waar we wel langs kunnen gaan. Op de heen- en terugweg komen we door mooie plaatsen zoals Beetsterzwaag en Drachten en niet te vergeten de provinciehoofdstad Leeuwarden. Hier maken we een rondvaart door de grachten.
Dag drie gaan we richting Harlingen. Deze plaats is al een bezienswaardigheid, maar we komen ook in Franeker waar we het planetarium van Eise Eisinga bezoeken, een uitzonderlijk stuk vakwerk uit de 17e eeuw dat nog altijd in werking is. Sneek en Bolsward staan vandaag ook op de planning. Beide historische plaatsen waar we even moeten stoppen!
Na de laatste overnachting is het zondag geworden en nemen we afscheid van het hotel in Oranjewoud. Er is nog voorzien in een laatste route richting het centrum van het land, dit voor wie nog zin heeft!

Rondje Friesland

Doelgroep

auto's

Website

bezoek website
Rondje Friesland

Organisatie

Classic Car Travel Europe
Tel. +31 651 224 257
Stuur e-mail

terug naar overzicht
Freighthammer - importeren en exporteren van oldtimers
Oldtimerfarm - verkoop in opdracht van oldtimers - Aalter
C&C Parts - gespecialiseerd in remonderdelen
Auctim online auctions
Klassiek Aktief - service, reparatie en verkoop
Waardetaxaties.nl - uw expert in taxeren van oldtimers
Legendary Classics - verkoop van oldtimers
Oldtimer-Verzekering.nl
Millers Oils voor oldtimers
Catawiki online oldtimer veiling
Klassiek & Techniek - Het leukste klassieker-magazine
DeLeon - Classis Investment Cars
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Autominiaturen Schuiten
Wens jij ook publiciteit via Oldtimerweb? Neem dan vrijblijvend contact op voor meer info.
Millers Oils voor oldtimers
Catawiki online oldtimer veiling
Klassiek & Techniek - Het leukste klassieker-magazine
DeLeon - Classis Investment Cars
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Autominiaturen Schuiten